Príliš veľa kuchárov presolí SDKÚ

Autor: Daniel Zaiček | 20.7.2012 o 10:37 | (upravené 20.7.2012 o 13:34) Karma článku: 4,96 | Prečítané:  255x

Vzhľadom na ročné obdobie je na mieste, že si čelní predstavitelia politického spektra vyberajú dovolenky a veľakrát ich spájajú s pracovnými povinnosťami. Prečo nie?

Odhliadnuc od „vierovyznania", ktoré som deklaroval v marci tohto roku pri voľbách do NR SR, som presvedčený, že keď sa napríklad p. Matovič a p. Hlina rozhodli spraviť výlet do cigánskych osád, tak je to ich slobodné rozhodnutie a myslím, že za tento čin ich nemôžeme ani chváliť, ale ani súdiť.

O niečo podobné sa pokúsili aj predstavitelia SDKÚ-DS minulý týždeň, keď pripravili tlačovú besedu v cigánskej osade v Plaveckom Štvrtku. Možno nie až tak obdivuhodné, ako „freestylisti" z OĽaNO, ktorí sa rozhodli pre camping, ale i v tomto prípade si kladiem otázku: Prečo nie?

Asi je to teraz moderné si vyberať pozadie ala Jan Saudek, ktorý spravil najlepšie fotky v suteréne, kde dlhé roky žil a prežil najplodnejšie obdobie svojho života. Okno, ktoré malo výhľad do nikam a samotné steny pokryté jemnou vrstvou plesne, ktorá fotkám dodala neopakovateľný nádych autenticity. Skvelé pozadie.

Myslím, že autentickejšie pozadie na tému „Čierne stavby" si predstavitelia strany nemohli vybrať. Presné, trefné, výstižné. Drvivá väčšina čiernych stavieb je cigánskych, tak prečo sa ukazovať pred 100 vilami, keď tých cigánskych sú tisíce?

Napriek tomu to vyzerá, že je to v SDKÚ opäť jedna z neprekonateľných prekážok. Predseda si opäť dovolil niečo hrôzostrašné, ba populistické! Čin natoľko podstatný, že sa musí konať tlačová beseda, ktorá predchádza vnútornej besede pred vnútornou besedou vnútornej besedy.

Ťažko sa to číta a zdá sa to komplikované? Zdieľam podobný názor. Žiaľ toto je realita v strane.

"Predseda Pavol Frešo by nemal robiť tlačovky v rómskych osadách, myslí si Lucia Žitňanská. Takáto forma SDKÚ skôr rozdeľuje, ako spája, preto sa o tom musíme rozprávať.

„Ja by som sa asi postavila pred nejakú vilu."

Spomínam si na seriál Beverly Hills, kde každý jeden problém seriáloví hrdinovia riešili úprimným dialógom, ktorý vyriešil všetko a vždy.

Bohužial p. Žitňanská v tomto seriály nehrala a preto neverím, že ani po tejto debate sa niečo zmení. Hlavne myslenie a prístup jej a jej pracovnej skupiny.

Rád by som uveril, že SDKÚ bude vystupovať ako jednotný celok, že sa bude „myslieť" spoločne a v prospech strany a ľudí, že konečne bude vytvárať diskusie s ľuďmi, pre ľudí v strane aj mimo strany, ale...

Jedným z liekov by mohla byť nová filozofia nového lídra strany, ktorou je aktivita. Priamy styk s ľuďmi. Pohyb reálneho politika v reálnom živote v reálnom čase mimo politickej klietky v Bratislave. Táto filozofia bola, je a verím, že nebude veľké tabu v strane. Nehovorím o megaaktívnych predvolebných zájazdoch.

Dúfam, že ak polievku nebude variť veľa kuchárov, mimochodom šéfkuchára strana má,  tak by do roku 2016 strana SDKÚ-DS mohla pripraviť chutný volebný gulášik, ktorý by mohol nechať zabudnúť na posledný presolený slepý guláš....

PS: Ak by mal niekto problém s používaním výrazu cigánsky namiesto rómsky, tak ma môže pozvať na rómsku pečienku. Verím, že bude chutiť minimálne tak skvelo, ako tá cigánska.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?